Zásady ochrany osobních údajů

Automatizace výroby

Pokud chtějí podniky v současnosti udržet krok s konkurencí, bez automatizace se neobejdou. Jde o přirozený vývoj trhu a mechanizované výroby, v níž stroje přebírají činnosti, které dříve prováděli lidé. Důvody jsou prosté. Mnohdy je dlouhodobý problém s nedostatkem kvalifikovaného personálu a roli sehrává také ekonomický aspekt.

Proč implementovat automatizovanou výrobu?

Automatizovaná výroba vyjde zkrátka levněji.

Automatická výrobní linka

Jejím hlavním přínosem je zrychlení výroby a zvýšení produktivity. Zefektivní využití materiálu, sníží zmetkovost a zvýší kvalitu finálního produktu. Její ekonomický přínos je jednoznačný a sami jej poznáte v tom, že budete moci zkrátit termíny dodávek zboží.

Robot na vyrobu palet
Robot na výrobu palet
Automatickou výrobní linku si můžete představit jako řadu po sobě jdoucích pracovních stanic, které jsou propojeny přenosovým a elektrickým řídícím systémem. Každá z těchto stanic provádí předem definovanou výrobní nebo kontrolní operaci. Produkt prochází postupně jednotlivými stanovišti a získává potřebné vlastnosti, až na konci celé výroby vznikne finální výrobek.

Jednoúčelové stroje a kontrolní zařízení

Jsou nedílnou součástí automatických linek. Některé jsou stoprocentně automatické, jiné vyžadují zapojení člověka. Jejich společným jmenovatelem je jedinečnost. Jsou navržené a vytvořené přímo pro určitou fázi výroby konkrétního produktu či řady podobných výrobků. Mohou být koncipované jako pevná nebo mobilní pracoviště.

Robotizovaná pracoviště

Ještě před několika lety byli roboti raritou. Dnes však mají pevné místo v nejrůznějších provozech napříč průmyslovými odvětvími. Vyřešili nedostatek zaměstnanců a převzali těžkou, nebezpečnou či nepříjemnou práci. Ovšem provádět mohou i úkony, které vyžadují velmi jemnou motoriku. Stroje jsou přesnější a také mnohem výkonnější. Jejich hlavní přínos spočívá zejména ve zvýšení produktivity práce, snížení počtu vadných výrobků a celkovém snížení nákladovosti procesů.

Současným velkým hitem jsou tzv. koboti, tedy kolaborativní roboti. Tyto stroje nejen že samy pracují dle stanoveného programu, ale jsou i vnímavé k přítomnosti člověka a díky svým senzorům jej neohrozí svou činností.

 

Pokud zvažujete robotické pracoviště, musíte zohlednit nejrůznější kritéria: těžiště a vlastní setrvačnost, zatížení, pracovní prostředí, rychlost a dobu cyklu či přesnost robota atd. Skloubit vše dohromady není snadné, a proto je dobré přizvat ke spolupráci odborníky, kteří vám navrhnou řešení na míru.

My využíváme například roboty Scara s kinematikou Delta či šesti a sedmiosé roboty od renomovaných výrobců: FanucKukaABBYashkava a dalších. Stavíme zařízení tzv. GPT (general purpose technology) často s vazbou na IIoT (industrial internet of things) včetně implementace strojového vidění nebo algoritmů strojového a hlubokého učení (machine a deep learning). Zařízení pak mohou vykonávat více funkcí s automatizovanou výměnou nástrojů a nářadí.

Roboty lze kombinovat i se standardními uchopovacími zařízeními. Také je možné vyvinout účinný systém chapadel na míru vašemu provozu (s využitím např. vakuových chapadel, vícenásobných chapadel nebo univerzálních systémů pro výměnu chapadel).

Přemýšlíte-li o robotizované výrobě, ozvěte se nám. Jsme systémovým integrátorem renomovaných firem. Projektujeme a dodáváme zákazníkům taková robotická pracoviště, která jim přinášejí očekávané výsledky v oblasti automatizace výrobních procesů. Nadstandardní servisní plány pracovišť jsou u nás samozřejmostí.

Kontaktujte nás

Chcete vědět, jak konkrétně bychom zefektivněli váš výrobní proces a ušetřili vaše výrobní náklady? Ozvěte se nám, rádi vám pomůžeme.

    Kontaktujte nás

    Chcete vědět, jak konkrétně bychom zefektivněli váš výrobní proces a ušetřili vaše výrobní náklady? Zarezervujte si bezplatnou konzultaci.