PRŮMYSL 4.0 | INDUSTRIAL IT -

PRŮMYSL 4.0 | INDUSTRIAL IT

Průmysl 4.0, Internet věcí, čtvrtá průmyslová revoluce či chytrá výroba – všechna tato označení jsou v podstatě synonymem  plynulého propojení digitálního a reálného světa. Jde o současný trend digitalizace, s ní související automatizace výroby a změn na trhu práce, které s sebou přináší.

Strojové učení / Neuronové sítě

Strojové učení je oblast umělé inteligence, která pomáhá strojům se postupně zdokonalovat ve své práci. Identickou činnost pak vykonávají rychleji, přesněji, lépe. Lze ho využít např. v lékařské oblasti  – na základě anamnézy diagnostikuje chorobu a navrhne optimální léčebný postup. Není daleko doba, kdy se tyto pokročilé systémy objeví jako pomocníci manažerů při analýze dat a volbě správných strategických rozhodnutí.

Digitální dvojče

Digitální dvojče je virtuální replikou skutečného fyzického zařízení a je schopno simulovat skutečnou funkčnost čehokoli  ve virtuální realitě.

K čemu vám bude dobré?Pokud plánujete rozšířit kapacitu výroby výstavbu nové výrobní haly, výraznou přestavbu svých provozů nebo vyvíjíte nový složitý produkt, v tom všem vám digitální dvojče může usnadnit práci.  Veškeré současné reálie lze „zkopírovat“ do virtuální podoby, zde provést předpokládané změny a vyzkoušet, zda vše bude fungovat tak, jak má.

Myslíte si, že je to ztráta času? – Opak je pravdou. Nebudete chodit po provozu s papírovými výkresy v ruce a malovat, jak by to asi mohlo fungovat, a následně pak odstraňovat případná nefunkční řešení novými, která buď fungovat budou, a nebo taky ne. Digitální dvojče vám přesně odhalí veškeré přednosti i nedostatky stávající i plánované koncepce. Pomůže optimalizovat nasazení lidských zdrojů a odhalí místa, kde je pro vás ekonomičtější či bezpečnější investovat do robotů, optimalizovat tok materiálu…… Zkrátka, digitální dvojče vám odkryje chybný nebo neekonomický postup dřív, než jej stačíte realizovat. Zkrátí tak čas realizace o chybná rozhodnutí a zbytečnou práci. Obdobnou funkci má digitální dvojče i při vývoji nových produktů. Ve virtuální realitě vývojář produkt přesně naspecifikuje, nakopíruje přesný postup výroby a v reálném čase vidí, zda je plánovaný postup správný anebo zda vykazuje závažné nedostatky, které by měly za následek odsunutý start výroby nebo zmetkovost. Šetří materiál a čas. A čas jsou peníze, ne?

Přesvědčili jsme Vás?Jsme připraveni dát život vašim plánům pomocí této technologie. Kontaktujte nás.

Programování PLC / Apps

Nevíte si rady s výběrem a programováním PLC systému? Obraťte se na odborníky. Rádi se vám budeme věnovat a pomůžeme vám s výběrem i s vývojem softwaru. Jsme si jisti, že budete spokojeni.