Zásady ochrany osobních údajů

Průmysl 4.0

Průmysl 4.0, internet věcí, čtvrtá průmyslová revoluce či chytrá výroba – všechna tato označení jsou v podstatě synonymem plynulého propojení digitálního a reálného světa. Jde o současný trend digitalizace, který s sebou nese automatizaci výroby a změny na trhu práce.

Proč implementovat průmysl 4.0 ve vaší firmě?

Hlavním důvodem je zvýšení produktivity práce, kvality produkce a výrazné zlepšení detekce chyb a nestandardních situací prostřednictvím umělé inteligence. Umožňuje razantní snížení personálních nákladů a maximalizaci využití výrobních kapacit

Strojové učení a neuronové sítě

Strojové učení je oblast umělé inteligence, která pomáhá strojům postupně se zdokonalovat ve své práci. Identickou činnost pak vykonávají rychleji a přesněji.

Využívá se např. v lékařství, kde na základě anamnézy diagnostikuje chorobu a navrhne optimální léčebný postup. Není ovšem daleko doba, kdy tyto pokročilé systémy budou využívat manažeři při analýzách dat a strategických rozhodnutích.

Digitální dvojče

Je replikou skutečného fyzického zařízení v online světě a je schopné simulovat skutečnou funkčnost čehokoli ve virtuální realitě.

Využít ho můžete, pokud plánujete rozšířit kapacitu výroby, výstavbu nové haly, výraznou přestavbu svých provozů nebo vyvíjíte nový složitý produkt. Ve všech těchto případech vám může digitální dvojče značně usnadnit práci. Stačí veškeré současné reálie „zkopírovat“ do virtuální podoby a zde pak provést předpokládané změny. Poté si můžete online vyzkoušet, zda bude vše fungovat tak, jak má a dle vašich představ.

Tento krok vám ušetří spoustu času a starostí. Nebudete muset chodit po provoze s výkresy a načrtávat, jak by vše mohlo fungovat. Vyhnete se tak následnému odstraňování případných potíží a nefunkčních řešení. Digitální dvojče vám totiž předem přesně odhalí veškeré přednosti i nedostatky stávající i plánované koncepce. Pomůže vám optimalizovat nasazení lidských zdrojů a rovněž odhalí místa, kde by bylo ekonomičtější či bezpečnější investovat do robotů či optimalizovat tok materiálu. Vyvarujete se tak chyb a zároveň získáte podněty pro zlepšení.

Podobně funguje digitální dvojče i v případě vývoje nových produktů. Ve virtuální realitě vývojář produkt přesně naspecifikuje, nakopíruje přesný postup výroby a v reálném čase pak vidí, zda je plánovaný postup správný anebo vykazuje závažné nedostatky, které by měly za následek odsunutý start výroby či dokonce zmetkovost. Ušetří se tak materiál i čas.

Programování PLC a další aplikace

Pokud si nevíte rady s PLC systémem, obraťte se na nás. Rádi se vám budeme věnovat a pomůžeme vám s výběrem i s vývojem softwaru. Věříme, že vaši důvěru nezklameme.

Kontaktujte nás

Chcete vědět, jak konkrétně bychom zefektivněli váš výrobní proces a ušetřili vaše výrobní náklady? Ozvěte se nám, rádi vám pomůžeme.

    Kontaktujte nás

    Chcete vědět, jak konkrétně bychom zefektivněli váš výrobní proces a ušetřili vaše výrobní náklady? Zarezervujte si bezplatnou konzultaci.